Gdzie szukać oszczędności przy planowaniu wakacji?

Wakacyjny wyjazd to nie tylko szansa na odpoczynek, ale i na przeżycie wspaniałej przygody z najbliższymi. Czy wakacje można zaplanować w taki sposób, by korzystać z wyjątkowych przyjemności i jednocześnie nie nadwyrężyć domowego budżetu?

ABC oszczędnego turysty

Wybór miejsca wakacyjnego wypoczynku, kwatery oraz najtańszego środka transportu – oto trzy podstawowe kwestie, pozwalające na zorganizowanie wspaniałych wakacji w niższej cenie. Zagraniczne podróże, dzięki tanim liniom lotniczym i systemom pozwalającym na zakup biletu online, stają się znacznie tańsze. Na spore oszczędności pozwala też odpowiedni  wybór miejsca pobytu. Modne kurorty zazwyczaj proponują wysokie ceny.

góry A przecież w ich sąsiedztwie nie brak miejscowości równie atrakcyjnych, za to znacznie spokojniejszych i tańszych.  Pobyt w mniejszym letnisku może oznaczać wielkie oszczędności, przy jednoczesnym dostępie do wielu atrakcji typowych dla wielkich kurortów. Na dodatkowe oszczędności można też liczyć dzięki samodzielnej rezerwacji miejsca w hotelu lub pensjonacie, tym bardziej, że użytkownicy systemów rezerwacyjnych otrzymują często  atrakcyjne zniżki i rabaty.

tanie latanie

Wakacje na kredyt?

Wiele osób korzysta z kredytów lub pożyczek, dzięki którym mogą korzystać z ofert biur podróży lub też samodzielnie zorganizować wyprawę marzeń. Odsetki oraz kwoty kredytów często przewyższające wakacyjne potrzeby sprawiają jednak, że finansowanie wyjazdów w taki sposób kojarzy się z niepotrzebnym stresem oraz długoterminowym zobowiązaniem finansowym. Dla tych, którym nie udaje się w porę zaoszczędzić gotówki na wakacyjne wojaże, sporym ułatwieniem staje się sprzedaż ratalna. Wiązana głównie z salonami samochodowymi i sklepami ze sprzętem AGD, wkroczyła śmiało w świat usług turystycznych.Wczasy na raty to jedna z nowszych propozycji organizatorów turystyki. Nowinkami takimi kuszą również przewoźnicy. Ci, którzy chcą samodzielnie planować wakacyjne podróże, mogą skorzystać z usług biura First Class. To dzięki niemu tanie latanie przestaje być marzeniem, a możliwość zakupu biletów lotniczych na raty staje się dodatkowym ułatwieniem dla turystów. Dzięki specjalnej aplikacji każdy może dokonać rezerwacji biletu poprzez stronę www.firstclass.com.pl i pokryć jego koszty w systemie ratalnym. Innowacyjne rozwiązania wprowadzane przez przewoźników oraz biura podróży sprawiają, że oszczędne wędrowanie przestaje być marzeniem. Ci, którzy potrafią umiejętnie korzystać z dostępnych udogodnień, z pewnością będą mogli cieszyć się wieloma wspaniałymi wyprawami i rewelacyjnymi wakacjami.

 

1,444 total views, 1 views today

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Why ask?