Pierwszy fotelik – jakie foteliki samochodowe wybrać?

foteliki-samochodowe

Narodziny pierwszego dziecka, to dla rodziców niezwykle wyczekiwany moment, który przeplata się z radością oraz obawami czy będą w stanie podołać nowym obowiązkom. Przyjście na świat maleńkiej i bezbronnej istotki wiąże się także z wielką odpowiedzialnością, która spoczywa na barkach rodziców. To w ich rękach leży bezpieczeństwo malucha, dlatego też jeszcze przed narodzinami bardzo często wertują Internet w poszukiwaniu cennych informacji, które przydadzą się gdy maleństwo przyjdzie już na świat. Jednym z niezwykle ważnych decyzji jest wybór fotelika samochodowego, który jest niezbędnym elementem każdej wyprawki. Wybór w sklepach jest na prawdę ogromny, a wszystkie foteliki samochodowe są niezwykle piękne i urocze. Jednak przy zakupie nie tyle liczy się wygląd co funkcjonalność oraz przede wszystkim bezpieczeństwo. Zatem jak prawidłowo dobrać pierwszy fotelik dla noworodka?

Dopasowanie

Na samym początku powinniśmy poznać jakie są grupy fotelików. Pierwsze foteliki samochodowe należą do grupy 0, czyli dla niemowląt od 0 do 10 kg. To właśnie w takim foteliku powinniśmy wozić noworodki. Niemalże wszystkie foteliki z tej grupy posiadają dodatkową wkładkę regulującą, która pozwala na idealne dopasowanie i jest zarazem wspaniałą asekuracją dla wszelkich wstrząsów. Co więcej foteliki z tej grupy zapewniają półleżący profil co zaś jest najbardziej optymalną dla maleństwa pozycją. Ponadto takie foteliki idealnie sprawdzają się także jako nosidełko, co pozwala na szybkie i bezpieczne przetransportowanie dziecka z domu do samochodu. Warto jest także postawić na model z adapterem, który za pomocą jednego kliknięcia pozwoli zamocować fotelik w aucie.

Bezpieczeństwo

Każda grupa fotelików oferuje rozmaite wzornictwo i różne modele, ale przede wszystkim przy wyborze zakupie powinniśmy kierować się jego jakością oraz ilością punktów zdobytych na testach zderzeniowych. W sieci znajdziemy strony oficjalnych instytucji, które oceniają na bieżąco wiele modeli fotelików. Warto jest zajrzeć do takiego serwisu, ponieważ dostępne na nich filmiki pozwalają bardziej realnie spojrzeć na foteliki wielu producentów.

Cena

Niestety w wielu przypadkach, to właśnie ona gra pierwsze skrzypce. Ale czy na bezpieczeństwu malucha warto jest oszczędzać? Zdecydowanie w tym przypadku powinniśmy postawić na bezpieczeństwo i jakość bez względu na cenę. Na zakup pierwszego fotelika mamy bardzo wiele czasu, a te najtańsze foteliki samochodowe choć równie piękne i na pozornie niczym nie różniące się od droższych, mogą jednak okazać się niezbyt bezpiecznym rozwiązaniem.

1,845 total views, 1 views today

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Why ask?