Dieta wegetariańska poprawia nastój

Pokaz Joli Słomy i Mirka Trybulaka

Zawsze zastanawiałam się czy dieta wegańska ma wpływ na styl życia, znajomi weganie zawsze są uśmiechnięci, radośni  i szczupli. Niedawno przeczytałam w miesięczniku Vega że moje spostrzeżenia mają potwierdzenie naukowe.

Naukowcy z Uniwersytetu Stanowego w Arizonie wykazali, że przejście na dietę wegetariańską powoduje poprawę nastroju. Diety tradycyjne są bogate w kwas arachidonowy, jego głównym źródłem są produkty pochodzenia zwierzęcego,  stymuluje on zmiany w mózgu,  które mogą negatywnie wpływać na nasz humor.

 ***

Przypomniał mi się  pokazie  znanych projektantów mody Joli Słomy i Mirka Trymbulaka  nie był to jednak pokaz mody ale pokaz kulinarny. Projektanci prowadzą znany program wegański „Atelier Smaku” w  KuchniaTV .

 Było to dla mnie niezwykłe doświadczenie.
Tłoczno było bardzo, lecz nie czuło się zniecierpliwienia czy niezadowolenia, udało mi się zająć dogodne miejsce z którego mogłam podziwiać niebywałą zręczność prezenterów w przyrządzaniu potraw i posłuchać ciekawostek o produktach używanych w kuchni wegańskiej, gotowaniu i zdrowej żywności.

Były to:
makaron z fasoli mung z sosem a la bolognese (z granulatu sojowego) oraz
pasty z wędzonego tofy,  czerwoną marynowaną papryką , przecierem pomidorowym, oliwkami i ziołami, a druga z ciecierzycy i tahini z sokiem cytrynowym, solą, oliwą podane na chlebie domowego wypieku.
Wszystko smakowało i pachniało wybornie. Zaskoczona byłam że potrawy z tofu mogą w smaku przypominać te przyrządzone na bazie mięsa .

1,438 total views, 1 views today

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?