Jak ładnie i oprawić zdjęcie?

Czyli kilka słów o fotografowaniu.

Uwielbiam zatrzymywać chwilę, fotografuję prawie każdego dnia, więc liczba dobrych i złych zdjęć rosła i zapychała dyski komputera aż do momentu, gdy znalazłam sposób na bezbolesne pozbycie się brzydkich zdjęć.  Z karty pamięci kopiuje je na dysk zewnętrzny pod koniec roku, po jakimś czasie nabieram dystansu i krytyczniej patrzę na to co zrobiłam. Takie porządki to też małe podsumowanie tego co się zdarzyło, bo przecież obraz to więcej niż 1000 słów i tak w Nowy Rok wchodzę z pustą kartą pamięci gotową na nowe ujęcia : ).

Mam też dużo albumów z fotografiami robionymi jeszcze aparatem analogowym szczególnym sentymentem darze te, które pozostały  z babcinego albumu pamiętam, jako dziecko uwielbiałam oglądać je w nieskończoność. Były takie doskonałe robione przez fotografów uwiecznione na nich chwile były naprawdę wyjątkowe.

To zamiłowanie do patrzenia na fotografię zostało mi do dziś, dlatego niektóre zdjęcia drukuje i oprawiam w ramki. Oprawiam też oczywiście stare rodzinne fotografie.

Jak to zrobić w tani i prosty sposób postaram się opisać w kilku słowach i obrazach :)

 oprawianie zdjęć Potrzebne nam będą

 • Zdjęcie
 • Ramka większa od zdjęcia
 • Kolorowy karton – kolor najlepiej pasujący do kolorystyki zdjęcia
 • Linijka
 • Ołówek
 • Cienkopis
 • Klej
 • Nożyczk
 wycinanie Przycinamy karton do odpowiednich rozmiarów to będzie coś w rodzaju Passe-partout, które ładnie wyeksponuje nam zdjęcie.
 przyklejanie Przyklejamy zdjęcie bardzo małą ilością kleju ( wystarczy dosłownie minimalna kropelka) na środku przyciętego kartonu. Ja zaznaczam sobie odległości delikatnie ołówkiem.
 rameczka Rysujemy cienką rameczkę wokół fotografii odległość 3 milimetry
 oprawa Wkładamy zdjęcie do ramki zabezpieczamy z tyłu obrazka.
 gotowe-zdjecie I gotowe

Bardzo duży wybór ładnych ramek w dobrych cenach można kupić w sklepie IKEA. Poniżej wybrałam te najtańsze i tylko białe i czarne, ale w IKEA znajdziecie też kolorowe, które doskonale będą wyglądać w dziecinnych pokojach. Troszkę droższe będą już z gotowym Passe-partout, co oczywiście ułatwi nam oprawianie. W ramki można też oprawić cytaty i sentencję, które staną się oryginalną ozdobą ścian.

ramki

4,099 total views, 1 views today

Jedna myśl nt. „Jak ładnie i oprawić zdjęcie?

 1. jasmina86

  Jeśli o mnie chodzi to ramki typu passe partout rządzą! Takie kompozycje jak te http://galeriaram.pl/passe-partout/ mają w sobie coś magicznego – skupiasz się jakoś mocniej na zdjęciach w takich ramach, a moze tylko mi się tak wydaje…. Generalnie uwielbiam takie ramki – to absolutnie mój hit.
  A baaaardzo duży i dobry wybór ram mają tutaj https://aluramy.pl/passe-partout – jeśli myślicie o większych ilościach ramek to najlepiej u nich zamówić, bo są w bardzo dobrych cenach.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Why ask?