DIY poduszka

 Jak uszyć poszewkę na poduszkę?

Dawno nie publikowałam żadnego posta, czasami tak jest, że potrzebujemy czasu na załatwienie pilny spraw, zmieniamy pracę lub musimy przewartościować niektóre priorytety w życiu. Czy te zmiany wyjdą mi na dobre czas pokaże?
Ale już jestem, wiosna dla mnie to czas zmian nie tylko tych dotyczących mojego życia zwykle też zmieniam coś w wystroju mieszkania.

Tkaniny to najszybszy sposób na takie zmiany. Lubię, gdy z kawałka materiału powstaje rzecz, którą cieszę się przez lata. To, co uszyje sama nie znudzi mi się zbyt szybko, bo drugiej takiej zasłonki, bluzeczki, spódniczki czy torebki nie zobaczę u nikogo. Tym razem zmieniam poszewki na poduszkach.

Kanapa bez poduszek jest jakby nie kompletna, one nadają jej miękkości a zmiana poszewek powoduje, że wygląda zupełnie inaczej.

Zabieram się, więc do szycia jak to zrobić mały tutorial poniżej.

Moje poduszki mają wymiary 70×60 cm.

Potrzebowałam, więc prostokąt o tych wymiarach plus około 1, 5 cm na szwy.  To będzie front poduszki.

Część z guzikami składa się z dwóch części plus około 9 cm podłożenie na guziki.

Poszewka obszyta jest oblamówką. Potrzebny będzie kawałek materiału w innym kolorze. Oblamówkę należy skroić ze skosu, aby ładnie się  układała  po wszyciu – szerokość 4cm. Składamy ją na pół i przeprasowujemy. Oblamówkę można też kupić gotową w sklepach z pasmanterią.

poszewka na poduszkę

Przeszywamy podłożenie pod guziki.

poszewka

Zszywamy dwie części tyłu w miejscu zapięcia – około 12cm o brzegów.

poduszka

Zszywamy dwie części poduszki wszywając w środek oblamówkę. To najtrudniejsza część pracy.

poduszka

Przewijamy poszewkę na prawą stronę.

poduszka_szycie_9

Po przewinięciu wyszywamy dziurki i przyszywamy guziki.     I gotowe

Do uszycia poszewki użyłam materiału, który kupiłam już dawno. Ostatnio zaglądała do sklepu IKEA i tam znalazłam dużo materiałów w o ciekaw wzorach i w przystępnej cenie nadających się na poszewki. Wybrałabym te z naturalnych włókien.

materiały

1,869 total views, 5 views today

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Why ask?