Pokonaj jesienne dolegliwości domowymi sposobami

O ile we wrześniu paręnaście stopni Celsjusza za oknem i piękna, słoneczna pogoda nie robiły na wielu osobach większego wrażenia, o tyle identyczny scenariusz pod koniec października, a być może również na początku listopada – może dziwić nawet najlepszych synoptyków oraz prezenterów pogody w naszym kraju. Jesienna aura jest tak samo piękna, jak i zdradliwa, sprzyja bowiem przeziębieniom.

Warto w okresie jesiennym pamiętać o wzmocnieniu organizmu i szczególnym dbaniu o nasze zdrowie. Gdy natomiast poczujemy, że zbliża się katar lub przeziębienie – nie pędźmy od razu do lekarza. Są bowiem sprawdzone naturalne sposoby na wymienione dolegliwości.

Lepiej zapobiegać niż leczyć

Pamiętajmy o odpowiednim ubieraniu się jesienią. Starajmy się tak dopasować nasze ubranie do aury panującej za oknem, aby nie było nam ani za gorąco, ani za zimno. Unikniemy dzięki temu przegrzaniu lub oziębieniu organizmu, a dzięki temu nie będzie nam dokuczać ból gardła, chrypa, przeziębienie czy też zatkany nos. Jeśli już przytrafi nam się katar, wówczas zwalczymy go przy pomocy soli. Rozpuśćmy jej łyżeczkę w szklance wody i tym roztworem inhalujmy się co 3-4 godziny. Jeśli męczyć nas będzie gorączka, wówczas pomóc może wygrzanie stóp w gorącej wodzie, obowiązkowo z dodatkiem olejków eterycznych. Zdecydowanie unikajmy wówczas zimnej wody oraz zimnych kąpieli, nie schłodzi to naszego organizmu, lecz wywoła szok termiczny i jeszcze bardziej obniży odporność naszego osłabionego organizmu.
Zioła na przeziębienie

herbata ziołowa

Jeśli męczy nas przeziębienie, przygotujmy sobie ziołową herbatę. Na przykład: zmieszajmy po 10 gramów szałwii, skrzypu oraz lipy, dodajmy do tego 5 gramów liści jeżyn i bratki. Zalejmy tę mieszaninę litrem wrzątku i odstawmy na 10 minut. Następnie po odcedzeniu pijmy codziennie około 50 ml. Aby smak był bardziej przyjazny, można dodać niewielką ilość soku malinowego oraz miodu.

Na przeziębienie dobry będzie również napar z rumianku w ramach inhalacji po około 10 minut, kilka razy dziennie. Warto skorzystać z zasobów domowej apteczki oraz naszych podpowiedzi, zanim wybierzecie się do apteki, po leki znane z reklam. Życzę wszystkim czytelnikom udanych jesiennych spacerów oraz dużo zdrowia.

1,494 total views, 1 views today

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?