Wnętrza w tropikach

 Czyli łamiemy stereotypy

Kiedy myślimy o modernistycznym wnętrzu, czy umiejscawiamy je  „nad równikiem.” Tropikalne wnętrza są synonimem wszystkiego, ale nie stylu modernistycznego.  Twórcy Living Nowoczesnej Tropical, fotograf  Richard Powers i autor  Phyllis Richardson wykonali niesamowitą pracę i udowodnili, że to kolejny stereotyp.

Pokazali  nowoczesną przestrzeń, proste linie, wyszukane kombinacje kolorów i wyrafinowane wykorzystanie materiałów . Poprzez wyeliminowanie niepotrzebnego wizualnie bałaganu, przestrzeń otwiera się na obszar sprzyjający wylegiwaniu, relaksowi i wyciszeniu umysłu.

Książka podzielona jest na 10 sekcji: natura, woda, architektura, elementy, światło, funkcje użytkowe, meble, szczegóły, materiały i zewnętrzna przestrzeń. Powers i Richardson zabrali nas w wizualną podróż do nowoczesnych wnętrz w tropikach, które  nie tylko są piękne, ale i inspirują do własnych poszukiwań.  Przy zimowym krajobrazie za oknem takie realizacje wydają się prawie nierealne :)

 Wszystkie zdjęcia pochodzą z książki Living Nowoczesnej Tropical

 

 

1,806 total views, 1 views today

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Why ask?