Jak łączyć wzory ze sobą ? – główne zasady stylizacji

Stworzenie dobrej stylizacji to, wbrew pozorom, wcale nie jest taka prosta sprawa. Musimy wiedzieć, jakimi zasadami powinniśmy się kierować, aby stworzyć możliwie jak najlepszą stylizację, a co za tym idzie, aby także wyglądać w niej możliwie jak najlepiej. Poniższy artykuł, w znaczącym stopniu przybliży państwu tę kwestię a także sprawi, że po jego lekturze, dokładnie będziecie wiedzieli, jakie są główne zasady stylizacji.

Wzory razem – tak, ale…

wzory-razem

…Niech będą spójne. Co to dokładnie znaczy? Jeśli marzy nam się stylizacja, która łączy w sobie elementy garderoby w paski, groszki i kratkę, zadbajmy o to, aby wszystkie te wzory miały jeden, wspólny element. Może to być kolor, może być sposób rozmieszczenia, czy też gęstość. Ważne jest jednak to, aby w jakiś sposób były one ze sobą spójne. Trzymając się tej zasady, jesteśmy w stanie stworzyć piękną i oryginalną stylizację, która zachwyci naszych znajomych.


Ciepłe kolory z zimnymi? Czemu nie!
 cieple kolory z zimnymi

Jeśli zależy nam na stworzeniu oryginalnej stylizacji, musimy czasem zwyczajnie puścić wodze naszej fantazji. Kiedyś, połączenie kolorów z palety ciepłej, z tymi z palety zimnej, było nie do pomyślenia. Teraz – to jak najbardziej trafiony pomysł. Należy jedynie pamiętać o zachowaniu odpowiednich proporcji pomiędzy tymi elementami naszej stylizacji, które chcemy ze sobą połączyć. Jeśli zatem nasz płaszcz jest kolorze z palety zimnej, dopasujmy do niego na przykład torebkę czy buty, które będą utrzymane w tonacji ciepłej. I na odwrót – analogicznie, jeśli płaszcz czy kurtka jest w tonacji ciepłej, akcesoria starajmy się dobierać z palety chłodnej. Wówczas nasza stylizacja będzie nie tylko ciekawa, ale też dynamiczna.


Połącz ze sobą różne materiały!
 polacz ze soba różne materiały

To wcale nie jest tak, ze nasza stylizacja musi być wykonana z pokrewnych gatunkowo materiałów. Spokojnie możemy łączyć ze sobą jeans z wełną czy bawełnę z aksamitem. Należy jednak zwracać uwagę na to, aby te połączenia – podobnie jak w przypadku łączenia ze sobą różnych wzorów – miały jeden element wspólny. To może być paleta kolorów, wzór, czy też odpowiednio dopasowany kontrast. Ważne jest jednak to, aby nasze elementy garderoby oraz akcesoria, nie były ze sobą połączone w sposób zupełnie losowy. Wówczas, zamiast ciekawej i oryginalnej stylizacji, może nam wyjść stylizacja bardzo groteskowa. Ciekawe akcesoria znajdziesz w sklepie LaModa, a wśród nich Aldo torebki –  https://lamoda.pl/katalog/torby/torebki/aldo-0-m.


Baw się kolorami, eksperymentuj!

 

baw się kolorami
Powyższe zasady doboru akcesoriów do stylizacji, są jedynie umowne. Jeśli bowiem uda nam się stworzyć ciekawą i dobrze wyglądającą stylizację, bez trzymania się powyżej opisanych zasad – tym lepiej dla nas. Zabawa kolorami i fakturami materiałów, to najlepsza z możliwych droga do stworzenia oryginalnej i dynamicznej stylizacji. To jednak sposób dla tych z nas, które należą do „bardziej odważnych”. Dla tych kobiet, które cenią sobie klasyczną elegancję – polecamy stosowanie się do powyżej opisanych kryteriów. Wówczas macie niemalże stuprocentową gwarancję, że będziecie wyglądać pięknie i elegancko.

 

 

954 total views, 7 views today

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Why ask?