Jak podkreślać brwi w codziennym makijażu?

Brwi to istotny element naszej twarzy, bez którego nie miałaby ona odpowiedniego wyrazu. Podobnie dzieje się także wtedy, gdy zdecydowałyśmy się na depilację i jej rezultat pozostawia wiele do życzenia. Dowiedz się, w jaki sposób zaznaczać łuki brwiowe w codziennym make-upie i zapewnić im atrakcyjny kształt. 

Nie walcz z naturą! 

W większości wypadków nie warto sprzeciwiać się genom i nadawać brwiom linii niezgodnej z ich naturalną. Ingerować w wygląd łuków możemy jedynie wtedy, gdy nieumiejętnie wyrwałyśmy włoski i chcemy zatuszować ich brak na czas ich odrastania. Wtedy pomocna stanie się zwłaszcza kredka do brwi np. Maybelline, dzięki której nie będą one wyglądać sztucznie

Kilka sprawdzonych trików

Aby końcowy efekt zachwycił nawet najbardziej wybredne panie, warto poświęcić trochę czasu na wybranie się do drogerii i znalezienie kredki współgrającej z kolorem naszych brwi. Starajmy się sięgać po odcienie w chłodnej tonacji, ponieważ produkty posiadające pigmentację w ciepłych barwach mają tendencję do wpadania w rudości, które nie będą wyglądać atrakcyjnie.

Kolejnym ważnym czynnikiem wpływającym na idealny rysunek brwi jest precyzyjne zatemperowanie kredki – im czubek cieńszy i bardziej ostry, tym dokładniej podkreślimy nasze łuki. Dobry pomysł to także wybieranie stosunkowo twardych sztyftów, które pod wpływem ciepła dłoni i naszej skóry nie będą topnieć w trakcie ich nakładania.

Zanim pokryjemy kosmetykiem nasze włoski, warto wyczesać je niewielkim grzebyczkiem lub umytą szczoteczką od zużytej maskary, starając się wykonywać ruchy skierowane ku górze. Dzięki tej sztuczce nadasz brwiom odpowiedni kształt, a przerwy między nimi, które należy pokryć kredką, staną się lepiej widoczne. Możesz także spróbować ujarzmić je specjalnym woskiem. Rozgrzej niewielką jego ilość w dłoniach, a następnie przesuń palcem wskazującym, na którym umieścisz produkt, po łukach.

Tak przygotowane brwi pokrywamy zaostrzoną kredką, stawiając obok siebie w równych rzędach cienkie kreski. Pamiętaj, by domalowywane przy nasadzie „włoski” miały nieco jaśniejszy odcień niż te, które znajdą się w dalszej części łuku. Ta wskazówka pozwoli ci uzyskać naturalny efekt, który sprawdzi się w codziennym make-upie. Kiedy skończysz wypełniać brwi, możesz rozetrzeć nałożony kosmetyk malutką gąbeczką, często dołączaną do kredek lub pozostawić kreski w nienaruszonym stanie.

 

 

1,379 total views, 1 views today

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?