Biec w stronę Ty

Film krótkometrażowy Reżyseria: Hanka Brulińska

Hanka Brulińska i Aleksandra Sobiesiak(Irma w dzieciństwie) fot.Agnieszka Kowalczyk

Wyświetlany jest w kinach od 7 grudnia wraz z filmem „To tylko wiatr” (reż. Benedek Fliegauf). Miałam szczęście  być na specjalnym pokazie w kultowym kinie Luna. Samo kino jakby wyjęte z czasów PRL niewiele tu się zmieniło, co stanowi o niewątpliwym uroku tego miejsca. Dlaczego piszę o tym filmie, ano, dlatego że mnie poruszył.

Lesław Żurek odtwórca głównej roli męskiej

Przed pokazem reżyserka wyraziła nadzieję ze film wzbudzi emocje w widzach i tak też się stało. To na pewno trudne zadanie w pół godzinnym obrazie zmieścić wszystkie ważne historie z dzieciństwa bohaterki i powiązać je z teraźniejszością. Pokazać emocje, dziecięce lęki, kobiece zmagania z zakrętami losu, szukanie własnej drogi by w końcowych kadrach udowodnić że, tak naprawdę siłę i oparcie możemy znaleźć tylko w sobie.

Maja Olenderek Ensemble

„Biec w stronę Ty” jest debiutem reżyserskim i scenariuszowym Hanki Brulińskiej aktorki teatralnej i filmowej, wykładowcy w szkole aktorskiej w Lublinie. Swoje inspiracje czerpie z Bergmana, Kieślowskiego, Greenawaya, oraz z malarstwa surrealistów.

Te inspiracje mocno widoczne są w filmie. Uzupełnieniem jest muzyka, która ilustruje kadry, przepełnione niezwykłym światłem przepuszczonym przez symboliczny kryształ.

bankiet po pokazie

Jeżeli uda Wam się zobaczyć ten film warto skupić na nim uwagę, bo porusza czułe struny, inspiruje, daje nadzieję i wskazówki na odnalezienie własnej drogi.

2,137 total views, 1 views today

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Why ask?