Ekwos czyli aktywny jesienny weekend

Koniec lata trochę smutno ale jesień zwłaszcza w ciepłe dni bywa bajecznie kolorowa, szkoda więc zaszyć się już w domu. Zapraszam na spędzenie aktywnego weekendu na mazowiecką wieś.

IMG_0011

Tym raz coś da pasjonatów gry w tenisa, to sport elitarny i niestety drogi. Jest jednak miejsce gdzie wynajęcie kortu nie kosztuje zbyt dużo. Zaledwie pół godziny jazdy od Mińska Mazowieckiego w Grębiszewie znajduje się kompleks rekreacyjny Ekwos oaza spokoju. Dwa korty należące do obiektu położone są w pobliżu las, to nie jedyna sportowa atrakcja tego miejsca znajdują się tu również boiska do siatkówki i koszykówki.

IMG_0006

Na tyłach obiektu hotelowego coś dla miłośników zwierząt mini ZOO czyli całe gospodarstwo kury, gęsi, kaczki kozy i daniele.

PICT0008

Ranczo Ekwos to przede wszystkim stadnina koni niewątpliwa atrakcja dla pasjonatów przejażdżek konnych ponieważ pobliskie łąki i las sprzyjają takim romantycznym wypadom. Kto nigdy nie próbował tego sportu może skorzystać z nauki jazdy konnej pod baczną uwagą instruktora. Zimą organizowane są kuligi a latem można przejechać się bryczką.

konie

Ekwos polecam, spędzimy tu weekend na sportowo posmakujemy dobrych miejscowych potraw a może przypadkiem spotkamy ekipę filmowego Rancza. Z nieoficjalnych źródeł wiem że tu nocują podczas kręcenia filmu.

IMG_0044

IMG_0042

małe winobranie 🙂

IMG_0008

 Pierogi były wyborne

2,390 total views, 1 views today

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Why ask?