Jesienny spacer po paryskim Montmartre

czemu nie

Paryska dzielnica artystów Montmartre, w połowie XIX w., była ulubionym miejscem artystycznej cyganerii. Tutaj swoje pracownie mieli: Salvador Dalí, Claude Monet, Pablo Picasso i Vincent van Gogh. 

Montmartre leży na wapiennym wzgórzu wznoszącym się na wysokość 130 m n.p.m. Mnóstwo tu  przytulnych kawiarenek i kelnerów w berecikach podających wino na tacach, ulicznych grajków, straganów i sklepików ze starociami, a także artystów z rozstawionymi sztalugami portretujących przechodniów.  Na szczycie wzgórza wznosi się Bazylika Świętego Serca, Sacré-Cœur, z której roztacza się malowniczy widok na dużą część francuskiej stolicy.
U stóp bazyliki kręci się karuzela, dokładnie ta sama, jak w filmie Jean-Pierre Jeunet’a „Amelia”. Niektóre sceny z tego filmu rozgrywane były w znajdującej się nieopodal kawiarni „Deux Moulins” – odwiedź ją i skosztuj prawdziwych paryskich pieczonych kasztanów, grzanego wina i wspaniałych naleśników, zwanych w Paryżu „crêpe”. Ponieważ Paryż to miasto miłości, wraz z ukochaną osobą wybierz się na plac des Abbesses, przy którym stoi wyjątkowy mur „Le mur des je t’aime”. Widnieją na nim słowa „Kocham Cię” wypisane w ponad stu językach, również w języku polskim.

***

Bilety lotnicze z Warszawy do Paryża i z powrotem w cenie 264 zł. oferuje Wizzair w dniach 22.11.2012-29.11.2012.  Bilety można zarezerwować przez portal FRU.PL (www.fru.pl) jest wiodącą internetową platformą rezerwacji biletów lotniczych, hoteli i wynajmu samochodów (rent–a–car).

Poprzez witrynę internetową oraz telefoniczne centrum rezerwacji FRU.PL umożliwia zakup biletów linii lotniczych, w tym typu low cost, a także rezerwację miejsc hotelowych i wynajem samochodów na całym świecie.

 

 

1,410 total views, 1 views today

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Why ask?