Pałac na wyspie

Tym razem znowu zapraszam nad jezioro będące starorzeczem wiślanym, piękne z bujną roślinnością ciągnące się równolegle wzdłuż Wisły to jezioro Rokola. Podróż zajmie nam niecałą, godz. bo cel to podwarszawski Otwock Wielki.

Otwock_Wielki_Park_5

Na jego malowniczej wyspie został wybudowany jeden z najpiękniejszych pałaców barokowych w Polsce. Pałac należał do Podkomorzego  Bielińskiego a został zaprojektowany prawdopodobnie przez jednego z najwybitniejszych architektów baroku Holendra Tylmana z Gameren.  Udostępniono go zwiedzającym dopiero w 2004 r. do końca lat 70 mieścił się tu zakład poprawczy dla dziewcząt, potem bywali tu premierzy i pierwsi sekretarze.

Otwock_-Wielki_Pałac

Obiekt to oddział Muzeum Narodowego z wystawą wnętrz, w środku znajduje się również urocza kawiarenka z tarasem wychodzącym na park gdzie w upalne dni można napić się kawy i skosztować szarlotki. Park przypominający nieco puszczę porośniętą starodrzewem i roślinnością typową dla krajobrazu nadwiślanego, przecinają go alejki z ławeczkami.

kawiarenka_w_Pałacu_2

Uroki tego miejsca doceniają również malarze a turystów nie ma zbyt wielu, dlatego to idealne miejsce na oderwanie się od wielkomiejskiego zgiełku.

kawiarenka_w-Pałacu

Otwock_Wielki_Park

Otwock_Wielki_Park_2

Otwock_Wielki_Park_3

Otwock_-Wielki_Pałac_2

Otwock_Wielki_Park_4

Otwock_-Wielki_1

Otwock_Wielki_Park_6

 

 

1,603 total views, 1 views today

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Why ask?